A BCE Versenyképesség Kutató Központja a versenyképesség mikro- és makro-szintű aspektusaival foglalkozik immár két évtizede. A versenyképességi vállalati felmérések eredményei szerint a hazai vállalati szférában örvendetesen növekszik a nemzetközi működésbe bekapcsolódó cégek köre. Központi témakörré vált a Központ munkájában a hazai vállalatok nemzetközivé válásának elősegítése és a külföldi tőkebefektetések vonzásának területe. Kutatási eredményeink szerint az egyik legnagyobb lehetőség a továbblépésre a vállalatvezetői ismeretek és tudás fejlesztése.
A BCE Versenyképesség Kutató Központja szervezésében 2014. október 10-én (péntek) egynapos nemzetközi konferencia keretében a vállalatok nemzetközi működésének hazai és nemzetközi kihívásairól kínálunk áttekintést vállalatvezetőknek és vállalatok sikeres nemzetközi működésén munkálkodóknak.
Számos hazai és nemzetközi kutatási eredmény szerint minden külső támogatás előremozdító, azonban a sikeres nemzetközi működés egyik záloga a vállalatok vezetőinek tapasztalatból történő tanulása. Tanulás a saját sikerekből és tévedésekből, és okulás a más vállalatok példáiból leszűrt tanulságokból. Kutatókként ehhez igyekszünk hozzájárulni azzal, hogy hazai és nemzetközi eredmények alapján tükröket kínálunk, tükörképekkel nyújtva orientációt és muníciót az érintetteknek.
A konferencia délelőtti szekciója arról ad képet a Versenyképesség Kutató Központ eredményei alapján, hogy az elmúlt időszakban milyen sajátosságok és teljesítmények jellemezték a hazai vállalati szféra nemzetközivé válását. A délutáni, angol nyelvű szekcióban külföldi kutatók mutatják be, hogy a közép-kelet-európai térségre vonatkozó eredményeik alapján milyen tendenciák jellemzik régiónk vállalatainak nemzetköziesedését.
9.15 – 12.45 | Nemzetgazdasági versenyképesség és a vállalatok nemzetközi teljesítményei |
12.45 – 13.30 | Ebédszünet |
13.30 – 17.00 | Special Challenges in the Central and Eastern European Region: Internationalization and International Comeptitive Advantages |
Mercure Budapest Buda Hotel
H-1013, Budapest
Krisztina körút 41-43
1-2 fő/vállalat – 70.000 Ft/fő + ÁFA
jelentkezés online
3-5 fő/vállalat – 55.000 Ft/fő + ÁFA
pre-regisztráció online, a kedvezményes részvételi díj beállítását e-mailben lehet kérni a csoportban foglalt összes résztvevő megnevezésével
A részvételi díj tartalmazza a konferencián való részvételt, a Versenyképesség Kutató Központ témához kapcsolódó megjelent könyveit, valamint az elhangzó előadások elektronikus változatát.